Prosinec

21. 12. 2011    VÁNOČNÍ NADÍLKA

Ve středu 21. prosince jsme se v letošním roce sešli v Kaštánku naposledy. Čekal na nás krásně ozdobený a osvětlený vánoční stromeček. Teta Martina si pro nás připravila rozkrajování jablíček, pouštění lodiček z ořechových skořápek, pohádku o tom, Jak se narodil v Betlémě Ježíšek, zpěv koled s harmonikou a flétničkou a hlavně tu pravou vánoční atmosféru.

To bylo radosti, když se pod stromečkem objevily balíčky s dárečky a naši mrňousci si je mohli společně rozbalit. Čekala na ně spousta nových hraček a taky hudebních nástrojů z Orffova instrumentáře, které se budou v novém roce při našich schůzkách jistě moc a moc hodit.

Po nadílce jsme si pochutnali na cukroví, které přinesly naše maminky, popřály si krásné vánoce a rozešly se domů.

Tak ahoj v novém roce 2012 opět v Kaštánku

 

13. 12. 2011    VÁNOČNÍ DÍLNA

V úterý 13. prosince na nás v Kaštánku čekalo předvánoční tvoření v podobě adventní dílničky. Po úvodním protažení pohybovými básničkami a cvičeníčku s plachtou jsme si mohli vybrat z několika stanovišť, na kterých byla pro nás nachystána výroba nejrůznějších vánočních dekorací - vánoční sklíčka, jenž jsme si vymalovali barvami windowscolor, inkoustově modré zvonečky a hvězdičky, na které čekalo vyzdobení technikou zmizíkové rezervy, poté tu byla výroba vánočního přáníčka, svícínku - hvězdy a vykrajování voňavých ozdob na stromeček z plátů včelího vosku. Všichni malí i velcí se vrhli do práce, každý dle svých představ a možností. Dětem se dařilo zejména jednodušší zmizíkování, u maminek to zase vyhrály obrázky z windowscolor. Každý si vyrobil to, na co měl chuť a náladu a odnesl si domů hezkou vánoční výzdobu. Poté jsme se za svou práci odměnili svačinkou, kterou byla pro tentokrát výborná pomazánka od jedné z našich nových maminek. Po svačince na nás čekala pohádka o tom, Jak pejsek s kočičkou umývali podlahu a nakonec muzicírování, při kterém zazněly již vánoční koledy.

Zapsala Míša