Říjen

MOJI NEJMILEJŠÍ  LIDÉ                 5. ŘÍJNA 2011

 

     Dnešní Kaštánek se nesl opravdu v rodinném duchu. Po básničkách, říkankách a dovádění s plachtou, ve které jsme tentokrát pohoupali i naše plyšové mazlíčky, jsme si s tetou Míšou a jejími maňáskovými pomocníky vyprávěli o rodině, mamince, tatínkovi, babičce a dědečkovi, tancovali mazurku a ještě do svačinky stihli vyrobit jablečný kompot jako od babičky.

     Na tvrdý papír ve tvaru sklenice jsme obtiskovali rozkrojená jablíčka, víčko jsme pak vystřihli a nalepili z barevné kostkované látky.

     Po svačince následovala pohádka O veliké řepě a spousta dalších her a písniček, no prostě PARÁDA.

                                                                          JITKA A TOMÁŠEK DUFKOVI

PODZIM V LESE                      11.   ŘÍJNA 2011

 

     Před několika dny začalo pravé podzimní počasí, takže dnešní téma  bylo výborně načasované. Teta Martina do Kaštánku přinesla spoustu podzimních přírodnin a děti je poznávaly – např. kaštany, ořechy, šípky, jeřabiny, houby, šišky, listí, jehličí a podobně.

Martina si také připravila povídání o tom, co se děje na podzim a přinesla dětem obrázky zvířat, které mohou na podzim potkat v lese. Nechyběly ani podzimní říkanky s cvičením, a oblíbené hrátky s padákem a míčky.

     Na dnešním Kaštánku si děti vyrobily podzimního ježka Pichláčka. S pomocí maminek si jej podle šablonky vystřihly z papíru a polepily podzimním listím nebo podle fantazie dokreslily. Po moc dobré svačince sehrála Martina dětem pohádku „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?“ Hezky se zapojily hlavně starší děti, které hrály zvířátka a bydlet v budce se jim moc líbilo. Po pohádce si děti ještě zahrály na autobus a nakonec jsme si zazpívali různé písničky o zvířátkách. Moc děkujeme Martině za příjemné a zábavné dopoledne!

 

                                                      EVA A KLÁRKA PETRŽELKOVY           

 

BAREVNÉ POČASÍ A DRÁČEK MRÁČEK                    18. 10. 2011

 

     Dnešní Kaštánek začal jako obvykle. Všichni jsme se s úsměvem přivítali a zároveň protáhli celé své tělíčko při cvičení. Pak jsme se pustili do výroby krásných barevných a veselých létajících draků. Teta  Hanka nám připravila spoustu barevných a nastříhaných krepových papírků, barviček a lepidel na jejich výrobu. Děti si draky různě vybarvily a vymalovaly a maminky jim potom pomohly nalepit třásně, aby byl dráček celý hotový.  Dráčci se pak rozletěli po celém sále, což děti moc bavilo a teta Míša udělala pár fotek, které můžete najít ve fotogalerii našeho webu.

     Děti si nakonec odnesly své dráčky pyšně domů, kde se s nimi pochlubily tatínkům, babičkám, dědečkům i sourozencům. Dnes se nám v Kaštánku moc libilo.

 

                                                      ALEX A IVANA CIBULIAKOVI

 

 

DÝŇOVÁ STRAŠIDÝLKA                                        25. 10. 2011

 

     Je úterý a s ním naše další setkání dětí a maminek v Kaštánku. Dnes se děti seznámily s podzimem. Nejvíce je zaujalo barevné listí, vyrobené z nastříhaného krepového papíru. Z tvrdého papíru jsme jsme si pak vyzkoušeli vyrobit dýňová strašidýlka a na ně si děti mohly namalovat nejrůznější ksichtíky podle vlastní fantazie nebo podle připravených šablon.

     Bylo to moc fajn a už se těšíme na další úterý.

                                                          DAĎA A JAKOUBEK