Září

ČMELÁČÍ          6. ZÁŘÍ 2011

 

     AHOJ! Vítáme opět všechny děti a maminky po prázdninách v Kaštánku. Dnešním dopolednem nás provedla Míša čmeláčci Čmelda a Brumda.

     Přivítali jsme mezi sebou spoustu nových tváří. Trošku jsme se rozcvičili, pohráli si s plachtou a zkusili jsme zvládnout pár říkanek. Domů jsme si mohli voskovkou a vodovkami namalovat velkého včelího medvídka Brumdu, práce se štětcem děti nadchla.

     Po přestávce se svačinkou nám Míša zahrála pohádku o tom, jak Čmelda  s Brumdou volali sluníčko. V Kaštánku se nám líbilo a těšíme se na příště.

                                                                        

                                                                                   JIRKA ŠAUER S MAMKOU

 

 

 

 

 

OVOCE A ZELENINA           13. ZÁŘÍ 2011

 

OVOCE A ZELENINA,

TO JE ZDRAVÍ, TO JE SÍLA,

KDO JÍ ZELÍ ŘEDKVIČKY,

BUDE ZDRAVÝ CELIČKÝ.

     Tato jednoduchá básnička se stala mottem dnešního Kaštánku. S tetou Hankou jsme si povídali o tom, co můžeme teď na podzim najít na našich zahrádkách. Pocvičili jsme se v rozeznávání jablíček, hrušek, švestek, hroznů, banánů, melounů a taky rajčátek, okurek, a paprik. Ujistili jsme se o tom, jakou má podzimní ovoce a zelenina  barvu a chuť a jak jsou  prospěšné pro naše zdraví. Nakonec jsme si je namalovali podle šablonek pastelovými křídami a dali si dobrou svačinku. Po té na nás čekaly hry,  pohybové písničky a všemi tak oblíbené muzicírování .   Děkujeme Hance za bezva dopoledne

                                  

                                                                                MÍŠA A ŠIMON BURKOŇOVI

 

 

DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA              20. ZÁŘÍ 2011

 

     Dnešní Kaštánek vedla teta Jitka. Nejdřív jsme si pohráli s plachtou a zopakovali si pár básniček a pak jsme si povídali o domácích zvířátkách. Děti je poznávaly na obrázcích, učily se, jaké zvuky zvířátka vydávají a nakonec si tyto obrázky mohly pověsit kolíčky na prádelní šňůru, což u nich vzbudilo velké nadšení.

     Po svačince si děti namalovaly a poskládaly hlavičku pejska či kočičky, každý, co se mu líbilo. A pak byli pro děti připraveny další hry, při kterých se mohly vydovádět a nakonec jsme si všichni společně zazpívali. 

                                                                  

                                                                         HANKA A BÁRA ŘIČICOVI

 

 

 

 

LIDSKÉ TĚLO A HLAVIČKA MAKOVIČKA

                                                                 27. ZÁŘÍ. 2011

 

Hlava, ramena, kolena, palce, kolena, palce, kolena, palce.

Hlava, ramena, kolena, palce, oči, uši, pusa, nos …………

     Tak i takto si děti opakovaly a procvičovaly, co kde na svém tělíčku mohou najít v dnešním Kaštánku, který pro nás připravila teta Martina.

     Ve výtvarné části si děti namalovaly ručičky prstovými barvami. Ty si potom za velké pomoci maminek obtiskly na připravený papír. Dílka se všem zdařila. Po dobré svačince jsme si poslechli pohádku o Malých pomocnících, jenž tentokrát sehráli pomalované prsty a nakonec jsme si ještě všichni zazpívali písničky s tahací harmonikou, na kterou nás doprovodila teta Martina.                          

                                                                            MÍŠA A SONIČKA ŘEZNÍČKOVI