Březen

6. 3. 2012   Co si obékáme

     Dnešní Kaštánek vedla teta Martina a na programu bylo oblečení a oblékání. Dozvěděli jsme se, co si obléci v létě do tepla, co do zimy a co do deště ....... Naše ratolesti si mohly vyzkoušet, jak si poskládat tričko, či jak se věší na šňůru prádlo a připevňuje kolíčky. Cvičení dnes proběhlo s barevnými hedvábnými šátky, byla to prima zábava a řádně jsme se při ní protáhli. Poté přišly na řadu rukodělky, vyrobili jsme si krásnou čepičku z papíru, na kterou se otiskovaly vzory z bramborových tiskátek a nakonec se připevnila vlastnoručně vyrobená vlněná bambulka. Po výborné perníkové buchtičce na nás čekala pohádka, pohybové hry a písničky s muzicírováním.

     Bylo to bezva dopoledne, děkujeme a příště AHOJ    Míša a Šimon Burkoňovi

 

JARO UŽ JE TU                   20. 3. 2012

 

Na dnešek připadl letošní první jarní den, a tak není divu, že se celý Kaštánek nesl v jarním duchu.

Teta Míša si připravila spoustu hezkých jarních říkanek a písniček s cvičením. Potom měly děti za úkol poznávat jarní květiny na špejlích a „sázely“ je na záhonky.

Pak na nás čekalo tvoření – děti si s pomocí maminek mohly vyrobit barevný kolík s kytičkou nebo barevný papírový květináč s kytkami na špejli.

Po svačině zahrála Jitka dětem pohádku o tom, jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko.

Potom jsme si ještě zahráli s plachtou, pak děti sbíraly a třídily papírové kytičky podle barev a nakonec jsme si zazpívali a rozloučili se.

Děkujeme Míši a Jitce za příjemné kaštánkovské setkání!

 

Eva a Klárka Petrželkovy

Vynášení Morany                  27. 3. 2012

 

Přišlo jaro do vsi,

kde jsi, zimo, kde jsi?

Byla zima mezi náma,

ale už je za horama.

Hu, hu, hu, jaro už je tu!

     Dnes jsme se  v Kaštánku definitivně rozloučili s paní Zimou - vynesli jsme ji v podobě Morany a za zpěvu jarních písniček. Náš průvod dětí a maminek ulicí Pod horkou byl opravdu dlouhý, zastavil se u Kamenolomu na mostě přes řeku Svratku, ze kterého jsme Moranu poslali na dlouho plavbu.

     Pak jsme se vydali do Údolí oddechu, ve kterém na nás čekalo pár soutěžních úkolů - skákání v pytli, slalom s míčkem na lopatce a hod balonkem do obruče. Odměnou za splnění všech diciplín nám bylo posezení a občerstvení v restauraci Pohoda. Byla to prima mňamka, zvlášť ten domácí štrůdlíček!

                                                    Míša a Šimon Burkoňovi