Prosinec

Mikulášská nadílka        4.12.2012

Dnes po příchodu do klubu se děti přestrojily za nezbedné čertíky a andílky. V přestrojení jsme se všichnmi přivítali básničkou a trovhu si pohráli, upekli závin. Samozřejmě nechybělo povození na padáku a chytání žabiček, které pak všichni krásně pomohli uklidit.

Pak jsme všichni společnou písničkou zavolali Mikuláše a Andílka. Tato milá návštěva nadělila všem hodným dětem, a že jich je v Kaštánku mnoho, sladkou odměnu.

Po příjemné svačince jsme si v dílničce vyrobili čertovský řetěz z barevných papírů, který jistě ozdobí nejeden vánoční stromeček.

Děti plné dojmu z tajemné návštěvy pomohly krásně poklidit všechny hračky a pomalu se rozloučily a všichni se vydali domů.

Příští týden se všichni těšíme, jak si pohrajeme a opět se potkáme.

                                                     Kateřina a Eliška Horcí

 

Vánoční dílnička        11.12.2012

Dnešní Kaštánek byl tvořivý. Po říkankách a básničkách na uvítanou, barevném kolotoči, rozhazování a sbírání balonků, nafukování bubliny a pasení ovcí se děti s maminkami rozdělily na několik skupinek.

Halou se linula mandarinková vůně, to jak maminky vyráběly voňavá mýdýlka. V sále mezitím vznikala veselá vánoční přáníčka, která maminky vystřihovaly a děti vybarvovaly prstovými barvami. Některé děti se rozhodly, že to nejsou jen "prstové" barvy, ale spíše barvy dlaňové, loketní, svetrové či obličejové.

U dalšího stolu se tvořily vánoční ozdoby, jednak barvami na sklo a také vystřihované z papíru potřeného inkoustem, kam děti zmizíkovaly nejrůznější vzory. Nádech jinovatky ozdobám dodal třpytivý lak na nehty. Na svačinku se podával výborný rybízový koláč. Zabrány do tvorby, málem si děti a maminky ani nevšimly, že nastal čas jít domů. Děti pomáhaly s uklízením hraček rády, protože věděly, že si příští týden mohou opět přijít pohrát.

Moc se těšíme!

                                                Martin a Helena Jelínkovi

Vánoční dílnička s nadílkou od Ježíška        18.12.2012

A už je to tady! Poslední letoší klub. Není ale proč být smutní, protože Ježíšek na nás docela určitě nezapomněl. Začali jsme jako obvykle básničkami a padákem. Vánoční atmosféra se ale nedala přehlédnout. Krásně vonělo vánoční cukroví, výborně vypadalo a ještě líp chutnalo. Hrály nám vánoční koledy a každý koutkem oka pokukoval po stromečku, jestli tam už náhodou nejsou dárekčky.

S chutí jsme se vrhli do tvoření v připravených vánočních dílničkách. Tentokrát se vyráběly gelové svíčky, papíroví andílci z prostírání, vánoční korespondenční lístky a znovu modrotiskové ozdoby zmizíkem. A dařilo se? No to je jasná věc! Jedno přání krásnější jak druhé, andílci krajkoví jako opravdoví a svíčky jedna báseň. Opravdu podařená vánoční dílnička. Rychle sníst výbornou svačinku od Martinka a jeho maminky tety Heleny a znovu se vrháme do vánočních dílniček, dokončit všechny nedodělky. V nastalém zaujetí všichni docela zapomínají pokukovat po stromečku.

No a právě v té chvíli něco tiše zazvonilo, že jsme téměř neslyšeli. Děti ale slyšely moc dobře. To musel být Ježíšek. A opravdu, pod stromečkem už leží dárečky. Maminky dostaly kalendáře na fotografie. Děti spoustu hraček...žehličku, hudební nástroje, autíčka.. atd. Jak si je rozdělíme? Zůstanou všechny v Kaštánku přece, ať si s nimi můžeme každý týden hrát všichni. Něco malého na doma ale v jednom balíčku přeci jen bylo, a tak si každý odnáší v ručičce razítko nebo zvířátko.

Všem krásné a požehnané Vánoce i šťastný nový rok. Uvidíme se v lednu a rádi si poslechneme, jak to u vás vypadalo na Štědrý den, jaké dárky jste od Ježíška našli pod stromečkem a co vše jste zažili.

                                      Julinka, Málička, Milánek a teta Mirka Grossovi