Leden

 

31. 1. 2012 TÚ, TÚ, TÚ, AUTO UŽ JE TU                                                      

Je úterý a v klubu na nás čekalo plyšové autíčko. Děti se s ním přivítaly a dokonce někteří řekli i své jméno. Společně jsme si zacvičili, zajezdili, zalétali. Pak teta Jitka měla pro nás zvukovou hádanku. Vzpomínáte si? No přece letadlo!!! Papírové puzzle se dětem líbilo, ale nebyla to žádná hračka, složit ho, ale děti se nevzdávaly a už na podlaze jezdil vláček, auto, letělo letadlo, vrtulník a plula loď. Kluky nejvíc nadchlo vystřelovací letadlo. A už se vyrábělo, zdobilo, skládalo a závodilo.

Svačinka byla výborná, pomazánka se zeleninou. Následovala pohádka, hra na semafor a pohybové hry. Na Kubu si přece každý hraje rád. To byl ale krásný letecký den!

ANETA, KAROLÍNA a BARČA MITÁŠOVY

 

24. 1. 2012 MY JSME MALÍ MUZIKANTI

Dnes jsme se sešli v menším počtu než obvykle – zimní dětské rýmičky zaútočily, nicméně pro ostatní byla nálada veselá a hravá. Po úvodním přivítání a rozcvičce jsme si povídali, jak již název sám napovídá, o hudebních nástrojích. Seznámili jsme se s bubínkem, xylofonem, flétnou, kouzelnými skleničkami (naplněnými vodou do různé výšky) a kazoo, což asi zaujalo nejvíc maminky. Poté se děti projely na plachtě a přesunuly se s maminkami ke stolům. Ve výtvarné dílně vytvářely bubínky, to zaujalo i nejmenší dětičky – mohly patlat prstovými barvami jako nikdy.

Po perníkové svačince s jablíčky následovala pohádka o Budulínkovi a děti dost zaujal konec, jak byla liška vyhnaná z lesa pryč.

Po závěrečných pěti písničkách jsme se tradičně rozloučili. Bylo to zajímavé a poučné, děkujeme a těšíme se na příště.

JITKA a MARTÍNEK NOVOTNÍ

 

17. 1. 2012 PTÁČCI V ZIMĚ

Dnešní klub jsme zahájili protahovacími básničkami, pak přišly na řadu říkanky s padákem. Potom děti na obrázcích pojmenovávaly různé druhy ptáků a povídaly si o nich s tetou Hankou.

Každý si pak dnle své fantazie jednoho papírového ptáčka vyrobil. Po svačince nás čekala pohádka „Krtek a sněhulák“. Na závěr si děti ještě trochu zaběhaly a po několika písničkách jsme se rozešli domů.

Děkujeme za hezké odpoledne.

JITKA a JANA KLVAČOVY

 

10. 1. 2012 ZIMA JE, ZIMA JE, KAŽDÝ SE RADUJE

Sešli jsme se v počtu cca 20 dětí, abychom si pověděli o zimě, jaké radovánky jsou s tímto ročním obdobím spojené. Příroda si ovšem zahrává, jak se jí zlíbí, neboť ručička teploměru se vyšplhala na rekordních +8°C.

S dětmi teta Jitka zopakovala řadu říkanek a učila nás i nové související se zimou a na procvičení těla. S pomocí plachty si děti pohrály s míčky a projely se na kolotoči. Poté se proběhly a zahrály si na rybičky a rybáře, aby se lépe koncentrovaly při tvoření roztodivných sněhuláků. Po výborné svačince následovala pohádka o dešťové kapičce, která se dětem moc líbila. Na závěr jsme si všichni zazpívali na přání a rozloučili se nám všem dobře známou písničkou „Ahoj, ahoj, tak jsme se tu sešli…“, abychom si zopakovali jména všech dětských účastníků.

Moc děkujeme za program a těšíme se na příště, snad se i počasí umoudří, abychom se mohli koulovat, sáňkovat, bobovat, lyžovat…

Hela, Ondra a Jiřík Cibochovi

 

3.1.2012 VÍTÁME ROK 2012

Rok 2012 jsme zahájili návštěvou kostela sv. Janů v Bystrci. Maminky a děti se sešli před kostelem a zatím co si maminky vykládaly, jak strávily Vánoce a Silvestr, jejich ratolesti se navzájem okukovaly a honily se. Potom přišel pan kastelán Pavel Fatěna, odemkl dveře a na nás dýchlo zvláštní tajemno…i děti se zklidnily.

Děti se vrhly k Betlému, nejvíce okukovaný byl Ježíšek v jesličkách. V životní velikosti byl Ježíšek také v přední části kostela, což dětem taky neuniklo. Pan kaplan nám ukázal a vysvětlil význam kadidla, někomu vonělo, někomu méně… Děti si mohly zazvonit na zvonečky a potom jsme se odebrali o patro výše – k varhanám. Také jsme se podívali do vnitřku varhan, na spoustu píšťal různých velikostí. Pan kaplan ochotně zahrál na varhany, a kdo chtěl, mohl si zahrát taky. Někteří neodolali…

Po prohlídce jsme pěkně poděkovali panu kaplanovi, a kdo chtěl, mohl jít na malé občerstvení do nedaleké cukrárny.

Pěkný rok 2012 přeje Gabča a Terezka