Duben

Velikonoční setkání

                                                                                                                                             3. 4. 2012

 

Kaštánkovské setkání dnes stejně jako obvykle začalo veselým přivítáním. Společně jsme si zopakovali jarní říkanky, které jsme se naučili na setkání při vynášení Morany. A protože se blíží velikonoční svátky, připravily si dnes pro nás tety báječnou velikonoční dílnu. Děti společně s maminkami (některé děti i samy), si mohly nazdobit vyfouknutá vajíčka – malovaly je barvami, lepily na ně barevný písek – zkrátka vyráběly jednu kraslici krásnější než druhou. Také jsme si vytvořili jarní květináč. Starší děti si také mohly vybarvit obrázek na sklo na předem předtištěné šablonky.

Po svačině na děti čekal soutěžní šestiboj. Plnily se úkoly, jako například trefit se balonkem medvědovi do otevřené tlamy, projít s vajíčkem vyznačenou trasu, zavěsit kolíčkem na šňůru papírovou mrkvičku, nebo poskládat správně rozsypané obrázky. Za každý splněný úkol děti získaly obrázek a obrázky potom směňovaly za pěkné odměny – dostaly malého velikonočního zajíčka a výborné perníčky.

Děkujeme tetám z Kaštánku za krásný program a těšíme se na setkání příští týden!

                                              

                                                                       Terezka a Lucie Baldíkovy

ŘEMESLA A POVOLÁNÍ        10. 4. 2012

Dnešní kaštánkovký program vedla teta Hanka. Nejdříve si pro nás připravila pohybové básničky a cvičeníčko s plachtou. Pak nám ukázala kartičky s různými postavami a my museli hádat, jaké vykonávají povolání - byli mezi nimi kuchař, zahradník, paní učitelka a mnoho dalších. Mezi nimi jsme poznali i hasiče, které máme příští týden navštívit. V rukodělkách jsme proto pro ně namalovali velké hasičské auto na velkou lepenku prstovými barvami, které jim věnujeme. Kdo nemaloval, vyráběl si a zdobil létající talířek z kartonu, který nám připomínal malé sluníčko. Po svačince na nás čekala zpívaná pohádka o koťátku a sluníčku a muzicírování s flétničkou a orffovými nástroji.                                               Míša a Šimon Burkoňovi

 

NÁVŠTĚVA U HASIČŮ        17. 4. 2012

Dnešní Kaštánek proběhl na hasičské stanici na Brněnské přehradě. Páni hasiči nás mile přivítali a provedli nás každým kouskem své stanice. Prvně jsme si prohédli čluny, některé z nich byly zrovna na vodě, takže jsme pozorovali jejich manévry. Pak jsme sešli až k vodě a pohoupalli se na molu...čluny dělaly slušné vlny, takže se opravdu hodně houpalo :-) Náhodou zrovna poblíž začal hořet hrad, takže jsme se aktivně účastnili na jeho hašení. Šlo nám to parádně. Ti zdatnější z nás si ještě vyzkoušeli namotávat a smotávat hasičskou hadici. Pak nás páni hasiči vzali na terasu, odkud jsme dalekohledem zkontrolovali, jestli někde nestoupá dým. Naštěstí byl klid. V útrobách stanice jsme si vyzkoušeli helmu, jeden dobrovolník na sebe navlékl kompletní hasičskou výstroj a výzbroj. Měl toho na sobě chudák 20 kilo! Nechyběla samozřejmě prohlídka hasičského auta s jeho věškerým vybavením. Páni hasiči byli hraví, takže nám pustili i sirénu a nechali nás si vlést do kabiny rovnou za volant. Bylo to bezva a sláva našim statečným hasičům! Zde je odkaz na fotky

https://picasaweb.google.com/115715432707766546660/PVCMaminkySDetmiNaStaniciDuben2012?authuser=0&feat=directlink

 

Martina a Jurda Šauerovi

Čarodějnický rej                    24. 4. 2012

Místo dětí a maminek dnes do Kaštánku dorazili čarodějnice a čarodějové na košťatech, takže náplň byla jasná - bude se kouzlit, vařit lektvary, lítat na košťatech a provádět všelijaké čarodějnické kejkle. A taky, že ano! Naučili jsme se vařit převýborný čarodějnický blivajz, zařádili jsme si na písničky o našich kolegyních a sami jsme si dokonce jednu takovou čarodějnici vyrobili z vařečky.

Pohádka byla o jedné nešťasnici z perníkové chaloupky, kterou přechytračil Jeníček a jeho ségra.

Odpoledne jsme celou tu čarodějnickou parádu zakončili velkým ohněm s opékáním buřtíků.

          AHOJ Martina, Venda a Jurda Šauerovi